Salı, Temmuz 08, 2008

Adam Gibi Adam

Adam gibi adamdı derler ya..Öyleymiş rahmetli Hasan Doğan. Kendisini Federasyon başkanı olmadan önce tanımazdım. Şu kısa dönemde yaptıklarıyla sempatik gelmişti. Onu yıllardır tanıyanların yorumlarını birkaç gündür izliyorsunuzdur zaten. Bu üzücü olay vasıtasıyla ne kadar güzel bir insan olduğunu öğrenmiş olduk. Gönül isterdi ki, o hayattayken bunları öğrenseydik ama eskilerin dediği gibi; olacakla, öleceğin önüne geçemiyorsunuz..

Rahmetlinin cenaze töreniyle ilgili bir abimiz çok güzel bir yorumda bulundu. Sanırım göçüp giderken bu diyardan, herkes bu tarz bir uğurlanmayı arzular..Noktasına virgülüne dokunmadan güzel abimin, bir başka güzel insan Hasan Doğan'ın cenazesi için dediklerini koyuyorum buraya..Tekrardan Allah rahmet eylesin diyerek..

"..Kimisi var dünyada yaşadıkları ve yaşattıkları sonrası arkasında formalite icabı bir iyi niyet bırakır.Kimiside var boyle kalabalik kitleleri gonulden oraya ceker. ''merhumu nasıl bilirdiniz'' sorusuna verilecek sesin yogunlugu, insanın dunyaya mirasıdır."