Cumartesi, Ağustos 29, 2009

Fanzin: Cefakar Maraton #3

[CMfanzin.jpg]

2005 yılında çıkan iki sayının ardından üretim kabızlığına giren "Cefakar Maraton" fanzini üçüncü sayısı ile birlikte tekrar tribüne dönüyor. "Fenerbahçe tribünlerinden Fenerbahçe tribünlerine" alt başlığı ile yayınlanan fanzinin muhteviyatını yine "tribünden" kalemler oluşturuyor. "Bu sene ne olur köşesinde" usta kalemler kahinliğe soyunuyor. "Yeni sezonda söylenmemiş sözler kalmasın dilimizde" yazısı ile sezona giriş yazısı bulunuyor. "O forma kutsaldır" yazısı ve "Düzensizliğin haykırışı" yazıları ile eleştiriler de fanzinde yer alıyor. Eski tribün insanlarından yazılar, Rıdvan Dilmen ve Birmingham Zulus Firm'den Paul söyleşileri ile konuşulmayanlar konuşuluyor. Chelsea taraftarı Chairul Kate geldiği Kadıköy deplasmanından tribünü raporluyor. "Tribün anarşisi", "O maç oradaydım", "Futbol dilencisi" gibi bölümler ile her sayı sabit köşeler oluşturuluyor. Keyf-i Karton yazısı ile koreografi yolculuğu, Arvo Benitez Carboni ile de futbol aşkı betimleniyor.

Fanzin, 30 Ağustos Fenerbahçe-Manisa maçı öncesi görücüye çıkarken Kadıköy Khalkedon, Mephisto ve Taksim Mephisto'dan da temin edilebilecek.

irtibat: cefakarmaraton@dahke.net

7 comments:

Adsız dedi ki...

tez zamanda temin edile

-teo-

Adsız dedi ki...

ck'nın kalemi, senin de yazın var mı fanzinde?

Ortega dedi ki...

CK'nın kalemi? Sıradan bir faniyim ben yahu.

peralta dedi ki...

hemen temin edelim o zaman.

Cem dedi ki...

yarın alıyorum,maraton olurda alınmaz mı.

immo guitti dedi ki...

fanzin okuyan arkadaslarin yorumlarini bekliyoruz, ayrica fanzinin "ekim" sayisina yazi yazacak arkadaslari da bekliyoruz. orti, senin kargo yola cikti...

Cem dedi ki...

maraton olur da almaz mıyım,almazsam küfür etmiş olurum.Aldım okudum ve beğendim,ekimi bekliyorum daha gününde hepsini okudum,sayfalar çoğaltılsın.Elimden birşeyler gelirse yardım etmeye çalışırım.