Pazar, Temmuz 05, 2009

Nostalgia

foto: M.Oktay Özen

1990 yılında oynanan Cumhurbaşkanlığı Kupası ödül töreni diye tahmin ediyorum. Oktay abi fotoğrafın altına sadece kupanın adını not düşmüş. Bizim çıkarım doğrudur herhalde. Rahmetli Özal 89-93 yılları arasında bu görevi yapmıştı. Bu tarihler arasında Fenerbahçe iki kez Cumhurbaşkanlığı Kupası finali oynadı (89 ve 90 yılında, ikisi de Beşiktaş'a karşı) ve bunlardan birini kazandı. O da 90 yılındaki işte. Son kupamız yani.

Maçı Fenerbahçe 3-2 kazanıyor. Ödül töreninde de kupayı gördüğünüz üzere dönemin Cumhurbaşkanı olan Turgut Özal'dan böyle alıyor Büyük Şenol ve Aykut ikilisi.

Büyük Şenol (Şenol Çorlu) şu an altyapı koordinatörü sıfatıyla camianın içinde. Aykut Kocaman da malumunuz sportif direktör olarak göreve getirildi. Camianın evlatlarına sahip çıktığını görmek güzel bir duygu. Umarım devamı gelir.

Özal'ın arkasındaki Şenes Erzik'i fark etmişsinizdir muhakkak. Bi de Hakan Tecimer var. Fotoğrafın ucundan baş göstermiş. En son memleketinin takımı olan Rizespor'da futbolcu izleme görevine getirilmişti. Hala o işle mi meşguldür acaba? Bilen varsa, bilgilendirsin bizleri.