Perşembe, Ağustos 20, 2009

Ertuğrul Özkök Uçucu Mu?

Malumunuz artık Twitter ciddi manada bir medya ve ünlü takip aracı oldu. Hangi ünlü ne yapıyor, nerelere gidiyor, kimin hakkında ne düşünüyor? gibi şeyleri rahatlıkla öğrenebiliyoruz.

Twitter'ı en çok kullanan medya yayın organı Ntv camiasıdır herhalde. Mirgün Cabas da sıkı bir Twitter kullanıcısı. Fırsat buldukça kendisini takip etmeye çalışırım. Lakin gözden kaçırdığım bir detay olmuş. Onu da oda.tv isimli web sitesi sayesinde öğrendik. Şöyle yazıyor haberde;

Bilindiği gibi bir süre önce NTV spikeri Mirgün Cabas, twitter hesabında Ertuğrul Özkök hakkında bazı yorumlarda bulunmuştu. Özkök'ün çok tartışılan bir pazar yazısı hakkında ''Uyuşturucu kafasıyla yazı yazmış galiba, böyle yazı yazmak yasaklanmalı'' gibi yorumlarda bulunmuştu. Bu yorumların odatv.com'da haber olmasının ardından panikleyen Cabas ilk olarak twitter hesabına şifre koydu. Dışarıdan hiç kimsenin girememesi için koyulan bu şifre sayesinde Cabas'ın tweet'lerini sadece üyeler okuyabilmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde bu şifre kalktı. Artık herkes twitter.com/mirguncabas adresinden Cabas'ın yorumlarını okuyaibliyor. Mirgün Cabas burada sunuculuğunu yaptığı Yazıişleri programından ve gazetelerde okuduğu kimi haberlerden bahsediyor. Cabas'ın twitter'ı herkesin görebileceği şekilde açıldı ama bir eksikle... Medyada çokça tartışılan Ertuğrul Özkök yorumları silinmişti artık sayfadan. İşte Cabas'ın daha evvel yaptığı yorumlar...Hayli ilginç bir hadisedir bu bence.

1 comments:

voodoo girl dedi ki...

hahaha ben çok gülmüştüm ilk okuduğumda o yorumu. bence böyle 'büyük egolu' insanlar artık biraz mizaha açık olsalar fena olmayacak. mirgün kadar zekiysen cevabını yapıştırırsın, değilsen de kırar kıçını oturursun bu kadar basit.